Jakmile čas vyprší, nechte 2 až 3 minuty vytéct horkou vodu do odpadu

Těhotenství. Podle doktora Avidana zhruba 20 procent těhotných žen uvádí příznaky neklidných nohou. To je pravděpodobnější v posledních třech měsících těhotenství a na vině je obvykle nedostatek železa. Pokud se příznaky objeví, když očekáváte, váš lékař pravděpodobně otestuje hladinu železa v krvi a předepíše doplňky železa, pokud je příliš nízké. Dobrou zprávou je, že vaše příznaky neklidných nohou pravděpodobně zmizí brzy poté, co budete mít své dítě. Zdravotní podmínky. Příznaky neklidných nohou jsou také pozorovány u některých lidí se selháním ledvin a cukrovkou. Léčba těchto stavů často uklidní neklidné nohy.

Nadace Syndrom neklidných nohou navrhuje použít spánkový deník k určení vašich osobních spouštěčů a měření závažnosti vašich příznaků. Vždy informujte svého lékaře, pokud se vaše příznaky znatelně zhorší.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější syndrom neklidných nohou

Nová studie navrhuje, aby nerovnováha střevních bakterií byla spojena se syndromem neklidných nohou

Odborníci tvrdí, že léčba přemnožení škodlivých bakterií by mohla pomoci lidem s poruchou spánku.

Od Markham Heid, 10. června 2019

8 jógových pozic pro vaše neklidné nohy

Dýchání a protahování není dobré jen pro váš mozek – použijte jógu ke zkrocení syndromu neklidných nohou.

Do 24. ledna 2014

Mohl by být syndrom neklidných nohou spojen s erektilní dysfunkcí?

Nová studie zjistila, že muži se syndromem neklidných nohou mají častěji také erektilní dysfunkci. Zjistěte vztah mezi těmito dvěma. . .

Od Jennifer Acosta Scott 20. března 2013

7 způsobů, jak zmírnit příznaky RLS

Chcete pomoci uklidnit zřetelné brnění, pálení, svědění, plížení, plazení, tahání nebo tahání RLS? Zde je sedm strategií, jak se pokusit o úlevu. . .

Od Mary Elizabeth Dallas 19. března 2013

Jak mluvit s ostatními o RLS

Vaším prvním instinktem může být skrýt vaše RLS před ostatními, ale sdělení klíčovým lidem ve vašem životě vám může usnadnit zvládnutí stavu, kdy. . .

Od Vanessa Caceres 19. března 2013

Správa RLS v práci

Správa RLS v práci může představovat jedinečné denní výzvy. Tyto tipy vám pomohou najít úlevu RLS v práci.

Od Vanessa Caceres 19. března 2013

Zdravá strava pro RLS

RLS je spojena s určitými nutričními nedostatky a také s nadváhou. Zdravá strava může být důležitou součástí úlevy RLS.

Od Mary Elizabeth Dallas 19. března 2013

Používání jógy k boji se syndromem neklidných nohou

Když vás syndrom neklidných nohou udrží celou noc vzhůru, je jóga možností léčby, která pomůže relaxaci mysli i těla. Zjistěte, jak noční pózy pomáhají. . .

27. února 2013

Přejděte na cvičení jako léčbu syndromu neklidných nohou

Když udeří syndrom neklidných nohou, rozhýbejte se, abyste našli úlevu. Zjistěte, jak jeden muž používá pravidelné, mírné cvičení, aby pomohl udržet příznaky na uzdě.

27. února 2013

8 zdravotních problémů spojených s nedostatkem spánku

Chronický nedostatek spánku může mít dlouhodobé důsledky pro vaše celkové zdraví a pohodu.

Od Becky Upham, 17. března 2021 «

Parkinsonova nemoc může způsobit třes, zmrazení, dyskinezi a další. Thinkstock

Parkinsonova choroba je typ poruchy centrálního nervového systému, která ovlivňuje váš pohyb a způsobuje příznaky jako třes, pomalost, ztuhlost a další. Tyto nedobrovolné pohyby začínají částečně v mozku, kde je narušena produkce dopaminu (neurotransmiter, který řídí pohyb). Bez dostatečného množství dopaminu se příznaky Parkinsonovy choroby stávají závažnějšími.

Každý člověk s Parkinsonovou chorobou může zažít různé pohyby

Osoba s Parkinsonovou nemocí může zažít několik typů pohybů. Někteří lidé mohou mít jen jeden nebo dva z těchto příznaků, zatímco jiný může zažít všechny. Stejně tak stupeň závažnosti se může lišit od člověka k člověku a příznaky, které mohou některým lidem vadit, nemusí jiným vůbec vadit.

Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádná odpověď, která by fungovala pro každého člověka s Parkinsonovou chorobou, říká Todd Herrington, MD, PhD, neurolog z Massachusetts General Hospital v Bostonu a instruktor neurologie na Harvardské lékařské škole v Cambridge v Massachusetts. „Musíte se toho člověka zeptat:‚ Co ti vadí a jak moc tě to ovlivňuje? ‘“ To, co ošetřovatel nebo dokonce lékař pozoruje jako nejzávažnější příznaky, nemusí člověku s Parkinsonovou nemocí připadat takové.

Zde je osm typů pohybů, které mohou lidé s Parkinsonovou chorobou zažít. Zjistěte více o tom, jaké jsou tyto příznaky a co lze udělat, aby se jim zabránilo.

1. Otřesy

Třesy jsou jedním z charakteristických příznaků Parkinsonovy choroby a jsou nejčastěji pozorovány při stanovení počáteční diagnózy. «Třes je rytmický pohyb,» říká doktor Herrington. Pohyb se opakuje a může ovlivnit pouze palec, hlavu nebo celou paži. Také to bývá horší, když je člověk v klidu, nebo se nehýbe, říká.

Z velké části nejsou otřesy bolestivé a jejich obtěžování se může lišit od člověka k člověku. «Je to individuální věc, kterou musíte vyřešit s každým člověkem,» říká Herrington. Obecně lze třes snížit levodopou, typem Parkinsonovy medikace, která se v mozku přeměňuje na dopamin.

2. Bradykineze

Bradykineze znamená pomalý pohyb a u Parkinsonovy choroby může tento příznak ovlivnit to, jak lidé chodí, hýbou rukama a další.

«Toto je zásadní rys Parkinsonovy choroby a je tam obecně od počátečních fází,» říká Herrington. Na začátku je bradykineze často mírná a může být obtížné ji odhalit. Stejně jako třes, bradykineze se obecně zlepšuje, jakmile člověk začne užívat levodopu, říká.

3. Tuhost

Lidé s Parkinsonovou nemocí se mohou cítit, jako by nemohli uvolnit svaly. Tento typ tuhosti, známý jako tuhost, může dělat každodenní pohyby – a dokonce i spánek – výzvou.

To, že zažíváte určitou strnulost, však neznamená, že máte Parkinsonovu chorobu. Tuhost může být také příznakem artritidy nebo spasticity, říká Kathleen Postonová, MD, docentka neurologie na Stanford University Medical Center v Palo Alto v Kalifornii.

4. Dyskineze

Stejně jako u třesu je dyskineze druh nedobrovolného pohybu, ale ve skutečnosti je výsledkem dlouhodobého užívání levodopy. (Jinými slovy, není to symptom samotné Parkinsonovy choroby.) „Většina lidí léčených pro Parkinsonovu chorobu vyvine určitou úroveň dyskineze,“ říká Herrington. Na rozdíl od třesu není dyskineze rytmická; má kroutivější kvalitu.

Ke zvládnutí dyskineze může lékař upravit dávkování levodopy nebo předepsat další léky. To znamená, že někteří lidé s Parkinsonovou chorobou upřednostňují dyskinezi před pomalým a ztuhlým pocitem, který mají, když léky odezněly.

SOUVISEJÍCÍ: Mluvit se svou rodinou o dyskinezi související s Parkinsonovou chorobou

5. Dystonie

U lidí s Parkinsonovou chorobou se někdy jako komplikace užívání levodopy vyvíjí dystonie, opakující se kroucení nebo křeče ve svalech. «Dystonie se může stát s dyskinezí a může se také stát, když léky [levodopa] vyprchají,» říká Herrington. «Může se to stát v obličeji, v pažích nebo nohou a může to být bolestivé.» ”

Na dystonii neexistuje lék, ale lékař vám může upravit levodopu nebo předepsat jiné protidrogové terapie. Fyzická terapie, logopedie a strečink mohou také pomoci zmírnit některé příznaky a bolest.

Ačkoli dystonii lze zaměnit s křečemi, dokonce i pro osoby, které ji zažívají, mají tyto dva příznaky různé příčiny, a proto se s nimi zachází odlišně.

6. Zmrazení

Zmrazení (akineze) je neschopnost dobrovolně hýbat svaly a podle Americké asociace Parkinsonovy choroby se to stává asi třetině lidí s Parkinsonovou chorobou. Může to trvat několik sekund nebo až několik minut.

«Když lidé udělají krok, jejich noha se nepohybuje,» vysvětluje Herrington. «Zmrazení může nastat kdykoli, ale je to zejména vyvoláno určitými podněty, jako je průchod dveřmi nebo otáčení na prahu schodiště.» ”

7. Slintání

U Parkinsonovy choroby slintání obecně není způsobeno nadprodukcí slin. Místo toho, jak nemoc postupuje, ústa člověka mohou nedobrovolně viset otevřená, což způsobí vyklouznutí slin, říká Herrington. Lidé s Parkinsonovou chorobou také nemusí být schopni polykat tak dobře, jak by mohli, což může také přispět ke slinění, dodává.

8. Porucha chůze

Jednou z prvních věcí, které si lidé s Parkinsonovou chorobou všimnou, je to, že se jim při chůzi nemusí tolik hýbat v pažích, říká Herrington. «Parkinsonova choroba je obvykle asymetrická, takže obvykle postihuje jednu stranu těla více než druhou,» říká. «Může to být jen jedna ruka, která se přestane houpat.» To často přichází s kratším krokem, obvykle na stejné straně těla. ”

Jak nemoc postupuje, říká, že problémy s chůzí se mohou zhoršit až do té míry, že se osoba s Parkinsonovou chorobou může promíchat a vypadat, že je skloněná, vysvětluje Herrington. Další problém: Když má člověk s Parkinsonovou chorobou problémy s rovnováhou, často má problém stát. «V této fázi musíte být velmi opatrní, abyste zabránili pádům, protože tam může být tendence padat dozadu,» říká.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v Parkinsonově nemoci

10 nejlepších blogů o Parkinsonově chorobě, které je třeba sledovat v roce 2020

Každý bude milovat tyto pravdivé a inspirativní blogy o životě s nevyléčitelnou chronickou nemocí.

Od Laury McArdle 23. prosince 2019

Co jíst, pokud máte Parkinsonovu chorobu a jak může výživa pomoci

Dobrá strava tento stav nevyléčí, ale může vám pomoci žít zdravěji.

Od Brian P. Dunleavy 17. června 2019

Lékařská marihuana a Parkinsonova nemoc: je to bezpečné?

Konopí může mít terapeutické vlastnosti, ale je zapotřebí dalšího výzkumu, který by ukázal, jak může pomoci pacientům s Parkinsonovou chorobou.

Od Don Rauf, 7. června 2019

Je Parkinsonova choroba dědičná?

Rodinná anamnéza hraje roli v malém procentu případů, ale riziko zvyšují také faktory prostředí a věk.

Od Don Rauf, 7. června 2019

5 nadějných věcí, které by měl vědět každý s Parkinsonovou nemocí

Příznaky Parkinsonovy psychózy mohou být zpočátku zneklidňující. Existuje však mnoho způsobů, jak je spravovat a dietonus komponenty léčit.

Od Jessica Migala, 6. června 2019

Třes při Parkinsonově chorobě: jaké jsou, typy třesu a další

Získání chvění spojeného s Parkinsonovou chorobou pod kontrolou může být výzva, ale léčba může pomoci.

Od Don Rauf, 6. června 2019

6 způsobů, jak se vyrovnat s Parkinsonovou psychózou

Pomocí těchto strategií můžete řídit vizuální a sluchové halucinace.

Od Julie Stewartová, 12. září 2018

8 známek toho, že váš blízký má Parkinsonovu psychózu

Pokud váš partner nebo příbuzný začal vidět (nebo slyšet) věci, které tam nejsou, mohou mít psychózu, což je docela běžný příznak Parkinsonovy choroby. . .

Od Julie Stewartová, 12. září 2018

5 filmů, které by měl sledovat každý člověk s Parkinsonovou nemocí

Téměř každý může ocenit tyto filmy o tom, jak tento stav může ovlivnit vztahy, pomoci jim cvičení a inspirovat velikost v každodenním životě. . .

Od Reilly Bradford 24. dubna 2018

6 věcí, které mohou zhoršit dyskinezi

Dyskinezi u Parkinsonovy choroby mohou zhoršit emoce, nedostatek spánku a příliš mnoho levodopy.

Od Becky Upham, 23. dubna 2018 “

Čištění vašeho domu bezpečnými a přírodními řešeními se může zdát drahé a nepohodlné. Ale to nemusí být pravda. Ve skutečnosti pravděpodobně již máte ingredience pro tato řešení ve své spíži a lékárničce. Podívejte se na těchto pár jednoduchých tipů – mohou jen změnit váš přístup k úklidu.

Přírodní čistič mikrovln

Je bolestivé otevřít mikrovlnnou troubu a všude najít stříkance zbytků včerejší noci. Místo vylamování drsných chemických čisticích prostředků hledejte ve své ovocné misce citron. To a trochu vody jsou vše, co potřebujete k tomu, abyste mikrovlnku vrátili do původního stavu. Vezměte misku vhodnou do mikrovlnné trouby a nalijte 1/2 šálku vody a šťávu z poloviny citronu. Mikrovlnná trouba na vysokou teplotu po dobu 3 minut a poté směs nechte 5 minut odstát. Pára z citronové vody pomůže rozbít všechny přilepené potraviny a mikrovlnce dodá svěží vůni. Poté pomocí utěrky z mikrovlákna Scotch-Brite ™ otřete interiér a dveře. Až budete hotovi, vaše mikrovlnná trouba bude vypadat stejně čerstvá jako v den, kdy jste ji koupili, bez chemikálií.

Přírodní čistič podlah

Podlahy se těžko udržují čisté. Při neustálém rozruchu vaší rodiny a přátel může být udržování neposkvrněných oblastí s vysokou návštěvností těžkou bitvou. Naštěstí nemusíte utrácet majlant za drahé chemické čističe podlah, abyste práci zvládli bezpečně a přirozeně. Do kbelíku smíchejte 1 galon teplé vody, 1/2 šálku octa, 1/3 šálku třecího alkoholu a několik kapek mýdla na nádobí. Nalijte směs do velké rozprašovací láhve a máte přírodní čistič podlah, který bude perfektně fungovat s podlahovým mopem z mikrovlákna z tvrdého dřeva Scotch-Brite ™. Jen stříkejte, vytírejte a opakujte, dokud se vaše podlaha nezáří.

Přírodní čistič oken:

Udržování oken bez šmouh a nečistot nevyžaduje tajemnou modrou tekutinu. Jasné a bezchemické výsledky jsou stejné jako dvě nebo tři základní přísady. Ve střední misce smíchejte 1 šálek destilovaného bílého octa, 1 šálek teplé vody a 1 až 2 kapky citronového esenciálního oleje. Nalijte přísady do rozprašovače a nastříkejte přímo na okna nebo sklo. Počkejte několik sekund a poté otřete zrcadlovým hadříkem bez pruhů Scotch-Brite ™. Jakmile to vyzkoušíte, už se nikdy nevrátíte k modré.

Přírodní čistič odpadních vod

Odtoky se ucpávají; tak to prostě je. Ale můžete nechat své kanály volně proudit bez drsných chemických čističů odpadních vod. Nalijte 1 šálek jedlé sody do ucpaného odtoku a poté 1/2 šálku destilovaného bílého octa. Odtok zakryjte zátkou a nechte asi 30 minut působit, dokud směs úplně nepůsobí magicky. Jakmile čas vyprší, spusťte horkou vodu do kanalizace na 2 až 3 minuty. Tento trik by měl dostat váš odtok zpět do předem ucpaného stavu. U obzvláště tvrdých ucpání postup opakujte, dokud voda řádně nevyteče.

Přírodní čistič lednice

Čerstvé potraviny ve vaší kuchyni si zaslouží stejně čerstvou ledničku, nejlépe čistenou bez agresivních chemikálií. Naštěstí kombinace stejných dílů teplé vody a destilovaného bílého octa vám poskytne alternativu k drsným čisticím prostředkům, která je bezpečná pro potraviny a odvede stejnou práci. Smíchejte ingredience v rozprašovači a použijte podle potřeby na šmouhy, skvrny a další nepořádek související s chladničkou. Vaše jídlo a rodina vám poděkují.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v oblasti zeleného zdraví

Mikrovlnná nebezpečí: městský mýtus nebo děsivá realita?

Do 15. listopadu 2017

7 způsobů, jak snížit znečištění ovzduší

Do 15. listopadu 2017

14 Ekologicky šetrných obchodních praktik

Do 15. listopadu 2017

Top 10 použití pro hřebíčkový olej

Do 14. listopadu 2017

QA – Tea Tree Oil jako deodorant?

Do 14. listopadu 2017

Výhody ricinového oleje

Do 14. listopadu 2017

7 tipů na detox od vědců, kteří je skutečně vyzkoušeli

Věděli jste, že několikhodinové sezení v novém autě může zvýšit hladinu toxinů ve vašem těle? Zde se dozvěděli dva environmentální vědci. . .